Site Güvenliği

Kişisel güvenlikDiscusakvaryum.com sipariş işlemi esnasında verdiğiniz bilgileri hiçbir şekilde 3. şahıslarla paylaşmaz, reklâm amaçlı veya tanıtım amaçlı olarak diğer kişilere satmaz. Discusakvaryum.com hiçbir şekilde e-posta yoluyla kullanıcılarından kişisel bilgilerini güncellemelerini talep etmez. 
Kişisel bilgi güvenliği her ne kadar tarafımızdan tam anlamıyla sağlanmış olsa da, siz üyelerimizin de alması gereken bazı önlemler vardır. Bu önlemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Hiçbir şekilde çoklu bilgisayar ortamında (İnternet cafe) sipariş işlemi gerçekleştirmeyiniz.
  2. Siparişi gerçekleştireceğiniz bilgisayarların antivirüs programıyla korunduğundan emin olunuz.
  3. 3. şahısların bilgisayarlarından sipariş işlemi gerçekleştirmeyiniz.

 

Ödeme güvenliğiDiscusakvaryum.com sipariş işlemi sırasında verilen adres bilgilerini saklar. Kredi kartı ile yapılan ödeme işlemleri sırasında 128 Bit SSL veri güvenliği kullanılır ve bunu Web tarayıcınızdaki  resmini tıklayarak görebilirsiniz. Buradaki bilgiler ilgili güvenlik firması tarafından sitemizin gerçek olduğunu belirtir. Kredi kartı ile ödeme esnasında vermiş olduğunuz kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde sitemiz içinde veya başka alanlarda tekrar kullanılmak için saklanmaz.
Güvenlik uyarıları

  1. Eğer kişisel bilgisayarınızın güvenliğinden şüphe duyuyorsanız, ödeme işlemini kredi kartı ile gerçekleştirmeyiniz.
  2. Kişisel bilgisayarınızı kullanamadığınız durumlarda ödeme işlemi için internet cafe veya restaurant gibi kullanıma açık internet alanlarını kullanmayınız.
  3. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kişisel bilgileriniz mail yoluyla da çalınabilmektedir. Lütfen size gelen mailler tanımadığınız kişiler tarafından yollanıyorsa bu mailleri okumadan siliniz.
  4. Ödeme işlemi esnasında kredi kartı ile ödemeyi seçerseniz sizin için oluşturulmuş bir ekran klavyesi görünecektir. Kredi kartı bilgilerini bu ekran klavyesini kullanarak verebilirsiniz.
  5. Kredi kartı hırsızlığı çoğunlukla fiziksel olarak yapılmaktadır. Bunu önleyebilmek için lütfen kredi kartınızı bilinen firmalarda kullanınız ve kredi kartı numaranızı diğer kişilerle paylaşmayınız.
  6. Discusakvaryum.com kredi kartı ile ödeme işlemi esnasında 128 bit SSL ile korunan bilgi güvenliği şifreleme sistemini kullanır. Bu sistemle kredi kartınızın bilgileri doğrudan banka üzerine en yüksek şifreleme sistemi kullanılarak saliseler içinde yollanır. Bankanın kredi kartı bilgilerinin doğruluğunu tespiti ve ödeme onayının ilgili banka tarafından tekrar sitemize yollanması ardından ödeme işlemi tamamlanmış olur. Kredi kartı ile ödeme işlemi sadece müşteri ve banka arasında gerçekleşir.
  7. Lütfen alış veriş yaptığınız sitenin adres ve telefon bilgilerini gerek ilgili firmayı ziyaret ederek gerekse telefonla aramak suretiyle gerçekliğinin tespitini yapınız.